KIP Országos Hálózat minősített iskolája

45 éves az iskolánk

Iskolánk születésnapi ünnepségéről több elismerő beszámoló született, ezeket itt is szeretnénk közzétenni.

Az Újbuda Televízió beszámolója megtekinthető itt.

Újbuda honlapjának híradása:

„45 éves az elismert szakiskola
A Budapesti Komplex Szakképzési Centrum Újbudai Szakiskolája a kerület egyik legsikeresebb intézménye. A Budapest közoktatásáért díjjal kitüntetett iskola nemrég a KIP hálózat országos minősített iskolája címet is megkapta, tanárai és igazgatónője is sok elismerést szereztek az elmúlt 45 évben.
Az évfordulós ünnepségen részt vett Simicskó István Újbuda országgyűlési képviselője, valamint Hoffmann Tamás polgármester és Valló Péter a Budapesti Komplex Szakképzési Centrum kancellárja is június 5-én. – Sok-sok civilizációt láthattunk már az emberiség történelmében, de csak azok voltak képesek fennmaradni, amelyeket szeretet vezérelt. Különösen fontos, hogy a pedagógusok szeretettel végezzék tevékenységüket. Én köszönöm önöknek, hogy hosszú évtizedek óta segítik az itt tanulókat, hogy minél több esélyt kaphassanak az életben, minden idejáró gyermek megtalálhassa a neki megfelelő pályát, és ehhez megkapja a szükséges bölcsességet – mondta Simicskó István, hazafias és honvédelmi nevelésért, illetve az ezzel kapcsolatos beruházásokért felelős kormánybiztos.
Hoffmann Tamás örömét fejezte ki, hogy az elmúlt évtizedekben ez az iskola fennmaradhatott, és Újbudán sikerült megtalálni a megfelelő épületet tevékenységük ellátásához. – Hálásak vagyunk az önök munkájáért. Isten éltesse az iskolát, a benne dolgozókat és tanulókat, kívánom hogy a jövőben is ilyen sikerekkel végezzék munkájukat! – köszöntötte az egybegyűlteket.
Újbuda az elmúlt évben külön elismeréssel méltatta az intézményt vezető Palánczné Németh Zsuzsanna munkáját, aki 2018-ban Apáczai Csere János-díjat, valamint Bárczy István-díjat is kapott. Az igazgatónő beszédében vázolta az iskola történelmét, sikereit, és megköszönte Újbuda önkormányzatának, hogy mindig segítette az intézmény sorsának alakulását.
Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium helyettes államtitkára, valamint Győrffyné Molnár Ilona Újbuda humánszolgálati igazgatója levélben üdvözölte az ünneplő diákokat és tanáraikat.
Az ünnepségen a speciális nevelési igényű tanulók nagy sikerrel adták elő A Pál utcai fiúkból készült színmű rövidített változatát.”
D. B. S.
Forrás: https://ujbuda.hu/ujbuda/45-eves-az-elismert-szakiskola-0

Megköszönjük Simicskó István, Újbuda országgyűlési képviselőjének sorait is!

„Ebben az iskolában folyó munka több, mint oktatás, társadalmi felelősségvállalás is egyben. Olyan diákokban látnak értéket, akiktől más iskolák ódzkodnak, vagy akikről egyszerűen lemondanak. Talán félelemből, talán kényelemből, mert az ő tanításuk fáradságos, nagyobb türelmet és fokozott megértést igényel. Isten éltesse az iskolát és az ott tanító pedagógusokat és diákokat is.”
Forrás: Simicskó István Újbuda országgyűlési képviselőjének Facebook oldala: