Király Józsefné szakmai tanár beszámolóját adjuk közzé egy jól sikerült, hasznos programról:

A kilencedik évfolyamos asztalos diákokkal indultunk tanulmányi útra, a Csepeli Szabad-kikötő fatelepére. Előzetes megbeszélés után, időpontra vártak minket. Fő célunk, a szárító berendezések megtekintése volt, ezért Lajos bácsi nagyon készült. Ismertetője sokrétű, érdekes, tanulságos, bemutatója pedig látványos volt. Megnézhettük a kapcsolóberendezéseket. Megtudtuk azt is, hogy nagy felelősséget, és odafigyelést igényel ez a munka is. A szárítóberendezés nyitható állapotban fogadott minket. Láthatták a tanulók, hogy milyen sorrendben kell előkészíteni a faárut. Körülbelül 50°C hőmérséklet, magas pára és lecsorgott gyanta fogadta a belépő fiatalokat. Eleinte alig kaptak levegőt, de kis idő elteltével már beljebb is merészkedtek a kb. 14 m hosszú szárítóban. Ezután fellélegezve a raktárt is megtekinthettük, ahol a cégvezető válaszolt a gyerekek feltett kérdéseire. Pozitívan fogadták, hogy keresett az asztalos szakma, tanuljanak jól. A fa szeretete az első lépés.

Kikerülve a fák közül, felszálltunk a D12 kishajóra és felfrissült tüdővel, élményekkel utaztunk egy kicsit.