Családellátó

OKJ szám: 21 814 01

A részszakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakör(ök), foglalkozás(ok)

2003-01-01FEOR számaFEOR megnevezéseA részszakképesítéssel betölthető munkakör(ök)
2003-01-023512Hivatásos nevelőszülő, főállású anyaNevelőszülő
2003-01-032312Szociális munkás és tanácsadóHázi szociális munkás
Családgondozó
2003-01-045223Házi gondozóHázi ápoló
2003-01-059237Háztartási alkalmazottHáztartási alkalmazott

A részszakképesítés munkaterületének rövid leírása

Családellátóként elsődleges feladata saját háztartásának vezetése, családjának ellátása, gyermekeinek nevelése, gondozása, beteg családtagjainak ápolása. Ismeretei birtokában képes idegen családok háztartási feladatainak szervezésére, felügyeletének ellátására, illetve részfeladatainak elvégzésére.

Egyéneknek, családok-, közösségek tagjainak mindennapi életük viteléhez segítséget nyújt (takarítás, gyermek- és beteggondozás, mosás, bevásárlás, főzés, felszolgálás, állatgondozási-, kertészeti munkák stb.). Saját takarítási feladatain túl külső takarítási munkákat is ellát. Gyűjti, és szelektíven kezeli a családban, a munkahelyén keletkező hulladékot.

A részszakképesítéssel rendelkező képes

• gondoskodni az eszközök, élelmiszerek, vegyszerek stb. biztonságos tárolásról
  • háztartási és konyhai eszközöket, gépeket kezelni
  • munka és környezetvédelmi szabályokat betartani