Szakmai képzéseink bemutatása megtekinthető itt.

OM azonosító: 203032/015

A BKSzC Újbudai Szakiskola Magyarország legnagyobb és legrégebbi speciális tantervű szakiskolája (korábban speciális szakiskola). Alapításának éve: 1973. Az iskola gyógypedagógiai szakképző intézmény, amely enyhén értelmi fogyatékos, valamint pszichés fejlődési zavarral küzdő sajátos nevelési igényű tanulók nappali rendszerű, szakmai képzését látja el. Beiskolázási körzetünk Budapest, valamint Pest megye. A tanulmányok megkezdésének alapfeltétele a Tanulási Képességeket Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság érvényes szakvéleményének megléte. Egyénre szabott módszereink, kisebb osztálylétszámaink nagyban hozzájárulnak a sikeres szakmai végzettségek megszerzéséhez. Szakmai gyakorlati képzéseink iskolai tanműhelyekben, valamint külső képzőhelyeken folynak.

Változatos szakmai, sport és szabadidős programokkal igyekszünk színesíteni tanulóink életét. Az intézmény munkájának elismeréseként 2010-ben Budapest Közoktatásáért Díjjal tüntette ki a Főváros.

KÉPZÉSEINK:

9. Előkészítő évfolyam

Képzési idő: 1 év, a szakképzést kötelezően megelőzi. Tartalma közismereti képzés és alapozás, elvégzését követően az eredetileg választott szakképzés módosítható.

Felvételi eljárás rendje:

Szakiskola* (korábban speciális szakiskola):

Jelentkezés feltétele: speciális általános iskola elvégzett 8. osztálya, valamint a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság által kiállított érvényes szakvélemény.

Intézményünk a többi gyermekkel, tanulóval sajátos nevelési igénye miatt együtt haladni nem tudó enyhén értelmi fogyatékos, beszédfogyatékos, autizmus spektrumzavarral, vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral küzdő tanulókat lát el.

A felvételi kérelmek elbírálásakor a tanulmányi eredményeket nem vesszük figyelembe.

Többszörös túljelentkezés esetén a nagyon népszerű szakmákban felvételi elbeszélgetést tartunk, melynek időpontjáról levélben értesítjük a jelentkezőt.

Minden képzés esetében egészségügyi megfelelés is szükséges, melyet első fokon az iskolaorvos, szükség esetén másodfokon az Ifjúsági, Pálya és Szakmai Alkalmasságot Vizsgáló Szakrendelés hagy jóvá.

SZAKMÁK (képzési idő: 4 év)

MegnevezésTagozatkód
Asztalos1500
Burkoló1501