BUDAPESTI KOMPLEX SZAKKÉPZÉSI CENTRUM ÚJBUDAI SZAKISKOLÁJA
Budapest Közoktatásáért Díjjal Kitüntetett Intézmény
KIP Országos Hálózat minősített iskolája

Iciri-Piciri kiállítás

Király Józsefné szakmai elméletet oktató pedagógus számol be a kiállításról:
Asztalos tanítványaim ebben a tanévben kezdtek a szakma rejtelmeibe mélyedni. Nemcsak a szakmai elmélet és gyakorlat, hanem a szakrajz megértése is nagyon fontos számukra. Kezdeti nehézségeink leküzdése folyamatosan javult. A második félév első rajzai már nagy előrelépést mutattak a finom vonalak kialakításában. A pontosság és tiszta munka igényessége kialakult. Vonalzó és körzőhasználat biztos alapokon nyugszik. Lelkesen kezdenek a munkához és sikert örömre váltva, folytatják otthon is a feladatokat.
Szorgalmas munkájukat egy Iciri-Piciri kiállítással, büszkén mutatják be iskolánkban.
És ami meglepetés volt számomra: diákjaink meg-megállnak előtte és csodálattal nézegetik, mondják, milyen ügyesek az asztalos fiúk.
Kárpitos szakmai alapozó foglalkozásokon a tanulóim érdeklődésének felkeltése a cél. Nemcsak a kárpitozás, hanem a lakótér berendezése, esztétikai elrendezése, színvilága, stílusismeret fejlesztése is történik. Vonalrajzok kelnek életre, színes képet festve elénk egy elképzelt világról, melyet csak ők tudnak így érzékelni.