BUDAPESTI KOMPLEX SZAKKÉPZÉSI CENTRUM ÚJBUDAI SZAKISKOLÁJA
Budapest Közoktatásáért Díjjal Kitüntetett Intézmény
KIP Országos Hálózat minősített iskolája

“A JÖVŐ TUDATOS ADÓZÓI” program

A Magyar Adótanácsadók és Könyvviteli Szolgáltatók Országos Egyesülete 2016-ban indította el A JÖVŐ TUDATOS ADÓZÓI programját. Segíteni szeretnének a 10-es vagy idősebb diákoknak az adózási kérdésekben való eligazodásban, a munka világába való belépésben, felkészíteni őket jogaikra és kötelességeikre, megértetni azokat a szabályokat, amelyekkel minden dolgozó-vállalkozó állampolgár előbb-utóbb találkozni fog. Mindezt gyakorlatiasan, mindenki számára érthetően mutatták be, hiszen azt szeretnék elérni, hogy az előadásoknak és az azokat követő beszélgetéseknek köszönhetően a diákok az adózás területén tudatosabbá és magabiztosabbá váljanak.

Iskolánkban az alábbi témák kerültek megbeszélésre:
1. Adózni? – Kinek? Minek? Miért? Hogyan?
Az adózás értelme, hogy és miért alakult ki, mi lenne, ha nem lennének adók?
2. Nem leszek balek, nem hagyom, hogy átverjenek!
Milyen élethelyzetben mit érdemes választani, előnyök, hátrányok, munkaidő, szabadság
3. Nincs mit tenni, dolgoznom kell. – De mennyit fogok keresni?
Mi a bruttó, nettó, mi a különbség, hova megy a különbség, jogok és kötelezettségek

A program végén tanulóink elégedetten, felvilágosultan távoztak. A kérdéseikre pontos választ kaptak.