BUDAPESTI KOMPLEX SZAKKÉPZÉSI CENTRUM ÚJBUDAI SZAKISKOLÁJA
Budapest Közoktatásáért Díjjal Kitüntetett Intézmény
KIP Országos Hálózat minősített iskolája

Múzeumlátogatás kárpitos módra

2018. január 5-én, pénteken a végzős kárpitos osztályunk Király Józsefné szakmai tanárral a Nagytétényi Kastélymúzeumba látogatott el. Kihasználták a múzeum rekonstruálása előtti utolsó időszakot, hogy megtekintsék az ott kiállított kárpitos bútorokat.
Előzetes telefonbeszélgetést követően nagy szeretettel várták a társaságot a múzeum munkatársai. Fotójeggyel mentek körbe, hogy a tanórákon is fel tudják majd eleveníteni a látottakat.
A kárpitos csapat csendben és türelmesen járta végig a termeket, ahol meg-megállva a klasszikus és empire stílusú kárpitozott bútorok között elemezte a látottakat. Az elhangzott szakmai kérdésekre rendszerint pontosan válaszoltak a tanulók. A séta végén az osztály eredményesnek és tanulságosnak tartotta a múzeumlátogatást, ahol fontos szakmai megoldásokat tekinthettek meg.
Reméljük, hogy a mostani program is segíti fiataljaink sikeres vizsgafelkészülését!