9. E előkészítő évfolyam

A szakképzést megelőzi az egy éves előkészítő évfolyam, amelyben közismereti képzés és szakmai alapozás folyik. Ennek az évnek az a feladata, hogy előkészítse diákjainkat a szakmatanulásra. A szakmai alapozó ismeretek tantárgy keretében megismerkedhetnek a különféle szakmák alapjaival, szerszámaival és eszközeivel, munkafolyamataival.

Ez idő alatt a tanulók megismerkednek az iskola házirendjével és szokásaival, megtanulnak alkalmazkodni a közösségben elvárt normákhoz. Nem csupán a szaktárgyi ismereteik gyarapodnak, de a szociális kompetenciáik is fejlődnek. Nagy gondot fordítanak az osztályfőnökök a közösségépítésre is.

Az előkészítő évfolyamban tanított tantárgyak

• szakmai alapozó ismeretek
  • pályaorientáció
  • magyar nyelv és irodalom