Szakmai képzéseink bemutatása megtekinthető itt.

OM azonosító: 203032/015

A BKSzC Újbudai Szakiskola Magyarország legnagyobb és legrégebbi speciális tantervű szakiskolája (korábban speciális szakiskola). Alapításának éve: 1973. Az iskola gyógypedagógiai szakképző intézmény, amely enyhén értelmi fogyatékos, valamint pszichés fejlődési zavarral küzdő sajátos nevelési igényű tanulók nappali rendszerű, szakmai képzését látja el. Beiskolázási körzetünk Budapest, valamint Pest megye. A tanulmányok megkezdésének alapfeltétele a Tanulási Képességeket Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság érvényes szakvéleményének megléte. Egyénre szabott módszereink, kisebb osztálylétszámaink nagyban hozzájárulnak a sikeres szakmai végzettségek megszerzéséhez. Szakmai gyakorlati képzéseink iskolai tanműhelyekben, valamint külső képzőhelyeken folynak.

Változatos szakmai, sport és szabadidős programokkal igyekszünk színesíteni tanulóink életét. Az intézmény munkájának elismeréseként 2010-ben Budapest Közoktatásáért Díjjal tüntette ki a Főváros.

KÉPZÉSEINK:

9. Előkészítő évfolyam

Képzési idő: 1 év, a szakképzést kötelezően megelőzi. Tartalma közismereti képzés és alapozás, elvégzését követően az eredetileg választott szakképzés módosítható.

Felvételi eljárás rendje:

Szakiskola* (korábban speciális szakiskola):

Jelentkezés feltétele: speciális általános iskola elvégzett 8. osztálya, valamint a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság által kiállított érvényes szakvélemény.

Intézményünk a többi gyermekkel, tanulóval sajátos nevelési igénye miatt együtt haladni nem tudó enyhén értelmi fogyatékos, beszédfogyatékos, autizmus spektrumzavarral, vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral küzdő tanulókat lát el.

A felvételi kérelmek elbírálásakor a tanulmányi eredményeket nem vesszük figyelembe.

Többszörös túljelentkezés esetén a nagyon népszerű szakmákban felvételi elbeszélgetést tartunk, melynek időpontjáról levélben értesítjük a jelentkezőt.

Minden képzés esetében egészségügyi megfelelés is szükséges, melyet első fokon az iskolaorvos, szükség esetén másodfokon az Ifjúsági, Pálya és Szakmai Alkalmasságot Vizsgáló Szakrendelés hagy jóvá.

Az ideiglenes felvételi lista megtekinthető itt.

SZAKMÁK (képzési idő: 4 év)

MegnevezésTagozatkód
Asztalos1500
Burkoló1501