Szakmai nyílt napok

Sokéves hagyományunk szerint, XI. kerületi intézményként a kerület napjának (XI. 11.) közelében szoktuk a szakmai nyílt napjainkat megrendezni.
Ebben az évben november 8-án, szerdán és 9-én, csütörtökön népesült be az iskolánk a szakmaválasztás előtt álló fiatallal és kísérőikkel.
Először általános tájékoztatást hallhattak a látogatók az intézményünkről, a képzési rendszerünkről, a sajátosságainkról. Ezt követően csoportosan jártuk be az iskolát. A séta során megmutattuk a tanműhelyeinket, és a külső gyakorlóhelyek is bemutatkoztak. A szakoktató kollégáink és a tanulóink is elmondták a legfontosabb tudnivalókat egy-egy szakmai képzésről. Megtudhatták az érdeklődők, hogy milyen feltételek esetén nyerhetnek hozzánk felvételt a tanulók.
Az élelmiszer-és vegyi áru eladó tanulóink maguk mesélték el tanult szakmájuk rejtelmeit, a szakmai képzés szépségeit. A szakácsaink saját készítésű pogácsával kínálták a vendégeket.
A program zárásaként interaktív szakmaválasztó programként kézműves foglalkozásokat próbálhattak ki az ifjú látogatók.

Reméljük, hogy a jövő tanévtől sokukat tanulóink közt üdvözölhetjük majd!