Búcsú intézményünk nyugdíjba vonuló vezetőjétől,
Palánczné Németh Zsuzsánnától

Iskolánk fennállása során sok-sok változáson ment keresztül: változtak a fenntartók, változott az intézmény neve, változott a címe is, egy dolog viszont évtizedeken keresztül stabil volt: az igazgató asszony személye.
Figyelemre méltó, 55 évnyi pedagógus munkaviszony után köszön el iskolájától, ahol 40 évet dolgozott, abból 35 évet vezetőként irányította az intézmény működését.

Palánczné Németh Zsuzsánna magasan képzett szakember: oligofrénpedagógia-logopédia szakos gyógypedagógiai tanári alapdiplomája mellé speciális pedagógia szakon egyetemi végzettséget szerzett, illetve közoktatási vezető szakvizsgával is rendelkezik.

Áldozatos munkáját több szakmai elismeréssel, kitüntetéssel ismerték el:

• Bárczy István-díj 2018.
  • Apáczai Csere János-díj 2018.
  • Magyar Arany Érdemkereszt, 2014.
  • Újbuda Szolgálatáért Díj 2013.
  • Kiváló Intézményvezető 2004.
  • Újbuda Mesterpedagógusa 1998.
  • Kiváló Munkáért kitüntető jelvény 1989.
  • Oktatási Miniszteri Dicséret 1977.

Elhivatott iskolavezető, aki sok változáson vezette át intézményét több évtizedes pályája alatt.
Vezetői attitűdjében egyformán fontos szerepet töltött be a pedagógusok és a tanulók motiváltsága is.

Az intézmény főbb értékei, melyek az Igazgató Asszony irányító munkája mellett alakultak ki:

• Az elért értékek őrzése melletti folyamatos megújulás.
  • Rugalmas reagálás a törvényi változásokra, a munkaerőpiaci hatásokra.
  • Egyéni bánásmód, gyógypedagógiai szemléletmód a szakmai tantárgyak oktatása során is.
  • Nyitottság, partnerközpontúság.
  • Gyermekszeretet, egységes bánásmód összdolgozói szinten.
  • Magasan képzett tanárok és szakoktató munkatársak.
  • Empatikus, az intézmény értékeit felvállaló nevelő-oktató munkát segítő kollégák.
  • Jól felszerelt belső tanműhelyek.
  • Stabilan kiépített külső gyakorlóhely-hálózat.
  • Gazdag kulturális élet, emlékezetes iskolai ünnepélyek.
  • Tehetséggondozás sport és művészeti téren.
  • Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazása (Komplex Instrukciós Program).

Olyan karizmatikus vezető, aki hosszú évtizedek óta fáradhatatlanul dolgozott a sajátos nevelési igényű tanulók szakképzésének jobbításáért, aki képes volt megőrizni lendületét, aki saját példáján keresztül várta el munkatársaitól a precizitást, lojalitást, szakmai alázatot.

Köszönjük munkáját, megőrizzük a tanításait!

Az iskola tanulói ezekkel a gondolatokkal köszöntek el tőle a tanévzáró ünnepségen:

Kedves Igazgatónőnk, Zsuzsa Néni!

Hálásak vagyunk a rengeteg törődésért, türelemért, szeretetért és útmutatásért. Köszönjük, hogy szemet hunyt a kisebb csínytevéseink fölött, de ha kellett bizony a dorgálást is megkaptuk, most már belátjuk szükség volt rá.
Reméljük Ön is kapott tőlünk pár szép percet, és örömet okoztunk az eredményeinkkel, sikereinkkel.
Holnaptól felejtse is el a munkát, de ne felejtsen el minket!
Úgy tartják a bölcs emberek, hogy mindennek eljön a maga ideje…
Így most nem csak a köszönetnek, de a búcsúnak is eljött az ideje!

Örömteli, hosszú-hosszú, élményekkel gazdagított békés nyugdíjas életet kívánunk mindannyian Önnek!